Start Pytania Fundamenty Jak to możliwe, że Bóg miłości jest także Bogiem sędzią?
Jak to możliwe, że Bóg miłości jest także Bogiem sędzią? PDF Drukuj Email

mlotekTo, że Bóg jest sędzią, jest wyrazem Jego miłości. Często myślimy, że miłość jest po prostu pewnym miłym stanem emocjonalnym lub ciepłym uczuciem wobec kogoś. Ale prawdziwa miłość jest czymś więcej. Najpełniej objawia się ona w Bogu.

Jego miłość jest czysta i doskonała. On troszczy się o nas. Nasz los nie jest Mu obojętny. On sprzeciwia się wszystkiemu, co godzi w Jego cudowne dzieło stworzenia.

Autor: Roger Carswell

Jaki ojciec pozostawałby obojętny, gdyby ktoś zaatakował jego córkę? Normalne byłoby raczej to, że byłby wzburzony! I słusznie. To nie tylko naturalne, ale także właściwe, pragnąć, aby sprawiedliwości stało się za dość. Bóg nie pozwala, aby mordercy pozostawali bezkarni. On karze każdą niegodziwość.

Brak kary za popełnione zło jest niemoralny. Wyobraź sobie sędziego mającego przed sobą dowody obciążające mężczyznę, który napastował dziewczynę. Gdyby sędzia wstał i powiedział, że jest człowiekiem pełnym miłości i dlatego nie ukarze przestępcy, byłby haniebnie niesprawiedliwy. Złe czyny powinny zostać ukarane.

Bóg musi ukarać nasz grzech. Dlatego właśnie Jezus przyszedł na ziemię i umarł, biorąc na siebie nasze winy. Mógł to uczynić, ponieważ jest Bogiem i to przeciw Niemu zawiniliśmy. Pewnego dnia wszyscy staniemy przed Stwórcą i będziemy musieli zdać sprawę z naszego życia. Biblia mówi: „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym" (Rzym. 6:23).

Materiał pochodzi z publikacji:
Roger Carswell "Pytania o wiarę"

© Roger Carswell
Cytat z Pisma Świętego:
Biblia Warszawska

 

   www.jezus.pl
Jezus.pl