Start Pytania Droga Jezusa
Droga Jezusa
Jak skończy się ten świat? PDF Drukuj Email

jak_skonczy_sie_mBiblia stawia sprawę jasno: świat nie skończy się w wyniku eksplozji nuklearnej, kolizji Ziemi z inną planetą lub na skutek jakiejś katastrofy naturalnej. O tym, kiedy zakończy się świat, zdecyduje Bóg.

Gdy Jezus przyszedł na ten świat po raz pierwszy, narodził się jako niemowlę, w stajni. Na końcu świata powróci, ale już nie jako dziecko, ale jako Król królów i Pan panów...

Więcej… [Jak skończy się ten świat?]
 
Czy można być chrześcijaninem i nie chodzić do kościoła? PDF Drukuj Email

czy_mozna_byc_m2Pytanie to należy do tej samej kategorii, co: „Czy można być w związku małżeńskim, ale nigdy nie spotykać się ze swoim mężem lub żoną?".

W sensie formalnym, oczywiście tak. Jedyną oznaką małżeństwa jest wówczas dokument (akt małżeństwa) oraz obrączki, które małżonkowie być może noszą na palcach. W świetle prawa są małżeństwem. 

Więcej… [Czy można być chrześcijaninem i nie chodzić do kościoła?]
 
Dlaczego Bóg nie usunie problemów? PDF Drukuj Email

rc_dlaczego_bogCoś jest nie tak z naszym światem. Tak często widzimy obrazy wojen, trzęsień ziemi i klęsk głodu. Przelano już tyle krwi i popłynęło tyle łez. Jest tak wiele przemocy, niesprawiedliwości, samotności, egoizmu i rozpaczy. Choroby i śmierć przychodzą – jak nieproszeni goście – aby zniszczyć nasze poczucie bezpieczeństwa i zostawić nas z wieloma pytaniami. Jesteśmy już zmęczeni fałszywą nadzieją oferowaną przez polityków, lekarzy, przełożonych. Życie wydaje się być nie fair. Większość z nas ma świadomość istnienia Boga, ale dlaczego – zastanawiamy się – nie usunie On tych wszystkich problemów?

Więcej… [Dlaczego Bóg nie usunie problemów?]
 
Czy religia nie jest kwestią osobistych preferencji? Czy szczerość nie jest najważniejsza? PDF Drukuj Email

rc_czy_religiaWyobraź sobie, że cierpisz na straszną chorobę. Mając nadzieję na poprawę, wypijasz z małej butelki jakiś różowy płyn, wierząc, że to lekarstwo. Okazuje się jednak, że to była trucizna. Z pewnością doprowadziłoby to do tragedii.

Szczerość bywa pomocna, ale ważniejsze od szczerości, z jaką w coś wierzymy, jest to, czy jest to prawdą.

Więcej… [Czy religia nie jest kwestią osobistych preferencji? Czy szczerość nie jest najważniejsza?]
 
Co stanowi sens życia? PDF Drukuj Email

znak1712My, ludzie, jesteśmy jedynymi istotami ziemskimi, które pytają o sens.

Interesują nas trzy kwestie:
Skąd pochodzę?
Po co żyję?
Dokąd zmierzam?

Więcej… [Co stanowi sens życia?]
 
Co to jest "grzech przeciwko Duchowi Świętemu"? PDF Drukuj Email

grzechCo Jezus miał na myśli mówiąc: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego" (Mar. 3:28-29) oraz „Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone" (Łuk. 12:10)?

Więcej… [Co to jest "grzech przeciwko Duchowi Świętemu"?]
 
Dlaczego istnieje cierpienie? PDF Drukuj Email

dlaczego_cierpienieSkoro Bóg jest Bogiem, to dlaczego świat, w którym żyjemy jest utrapiony cierpieniami?

Chrześcijanie wierzą, że Bóg jest suwerenny, ponieważ jest wszechpotężny – może czynić wszystko, co zechce – i nie jest ograniczony jakąś nieadekwatnością. Chrześcijanie wierzą, że On jest suwerenny, ponieważ jest doskonale mądry i dlatego zawsze wie, jakie jest właściwe i najlepsze działanie, które należy podjąć.

Więcej… [Dlaczego istnieje cierpienie?]
    www.jezus.pl
Jezus.pl