Fundamenty

Pytania o prawdę. Pytania o drogę.

 

Wokół Ewangelii

Pytania dotyczące nawrócenia i zbawienia.

 

Droga Jezusa

Pytania o życie 
Ewangelią.
Start Pytania
Pytania
Czy chrześcijaństwo nie jest kulą, którą podpierają się słabi? PDF Drukuj Email

chrzescijanstwo_kula_miniTo trudne pytanie. Z wielu powodów. Tak – w pewnym sensie – chrześcijaństwo jest dla słabych. Ale – z drugiej strony – nie, niezupełnie. Wyjaśnijmy tę kwestię...

Ważne jest, abyśmy zrozumieli, dlaczego ludzie potrzebują chrześcijaństwa, albo – wyrażając się precyzyjniej – czemu potrzebują Tego, który stoi za chrześcijaństwem, czyli Jezusa.

Więcej… [Czy chrześcijaństwo nie jest kulą, którą podpierają się słabi?]
 
Jak to możliwe, że Bóg miłości jest także Bogiem sędzią? PDF Drukuj Email

mlotekTo, że Bóg jest sędzią, jest wyrazem Jego miłości. Często myślimy, że miłość jest po prostu pewnym miłym stanem emocjonalnym lub ciepłym uczuciem wobec kogoś. Ale prawdziwa miłość jest czymś więcej. Najpełniej objawia się ona w Bogu.

Jego miłość jest czysta i doskonała. On troszczy się o nas. Nasz los nie jest Mu obojętny. On sprzeciwia się wszystkiemu, co godzi w Jego cudowne dzieło stworzenia.

Więcej… [Jak to możliwe, że Bóg miłości jest także Bogiem sędzią?]
 
Dlaczego miałbym wierzyć Biblii? PDF Drukuj Email

Bible_paperBiblia jest zbiorem sześćdziesięciu sześciu ksiąg, zawartych w dwóch częściach – Starym i Nowym Testamencie. Była pisana w ciągu 1550 lat przez czterdziestu różnych autorów. Pisarze ci wywodzili się z różnych środowisk i znajdowali się w rozmaitych okolicznościach życiowych. Wszystkie księgi Biblii – pomimo wielkiej różnorodności i długiego czasu, w którym powstawały – stanowią logiczną, a zarazem harmonijną całość.

Więcej… [Dlaczego miałbym wierzyć Biblii?]
 
Czy chrześcijaństwo nie odbiera wolności? PDF Drukuj Email

20050601091636Każdy z nas jest za coś odpowiedzialny, wszyscy mamy jakieś obowiązki, co oznacza, że nigdy nie możemy być całkowicie wolni. Wolność wyboru i swoboda w działaniu nie zawsze są dobre.

Czy pedofil powinien mieć swobodę działania, bez względu na koszty, jakie ponoszą inni? Albo diler narkotyków? Tylko zdeprawowany przestępca zgodziłby się z taką tezą.

Więcej… [Czy chrześcijaństwo nie odbiera wolności?]
 
Dlaczego miałbym wierzyć relacjom spisanym wiele lat po opisywanych wydarzeniach? PDF Drukuj Email

codex_alexandrinusŁukasz rozpoczyna swą relację słowami:

„Skoro już wielu podjęło się sporządzenia opisu wydarzeń, które wśród nas się dokonały, jak nam to przekazali naoczni od samego początku świadkowie i słudzy Słowa, postanowiłem i ja, który wszystko od początku przebadałem, dokładnie kolejno ci to opisać, dostojny Teofilu, abyś upewnił się w prawdziwości nauki, jaką odebrałeś".

Więcej… [Dlaczego miałbym wierzyć relacjom spisanym wiele lat po opisywanych wydarzeniach?]
 
Jak mogę zostać chrześcijaninem? PDF Drukuj Email

untitledNikt nie rodzi się chrześcijaninem.

Chrześcijaństwo nie jest dziedziczne, nie można go przekazać potomkom ani na nie zapracować. Biblia mówi: „jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz" (Rzym. 10:9).

Więcej… [Jak mogę zostać chrześcijaninem?]
 
Jak Bóg, który jest miłością, może posłać ludzi do piekła? PDF Drukuj Email

jak_bog_milosci_moze_mTo bardzo ważne pytanie, szczególnie dla człowieka, który zaczyna rozumieć, jak wielka jest Boża cierpliwość oraz miłość do nas. Warto też odwrócić to pytanie i mówić o tym, jak Bóg miłości może ocalić ludzi od piekła.

Najpierw jednak musimy odpowiedzieć sobie na inne ważne pytanie: Dlaczego sądzimy, że Bóg jest Bogiem miłości? Skąd się tego dowiedzieliśmy lub co doprowadziło nas do takiego wniosku?

Więcej… [Jak Bóg, który jest miłością, może posłać ludzi do piekła?]
 
Czy wszystkie religie prowadzą do Boga? PDF Drukuj Email

rc_czy_wszystkieW ostatnich latach upowszechnia się pogląd mówiący, że wszystkie religie prowadzą do Boga. Mówi się, że różne religie są po prostu różnymi ścieżkami prowadzącymi na tę samą górę, ostatecznie kończącymi się na tym samym szczycie. Brzmi logicznie.

Biblia jednak wyraźnie naucza, że to nie może być prawdą.
 

Więcej… [Czy wszystkie religie prowadzą do Boga?]
 
Jaki jest Bóg? PDF Drukuj Email

rc_jaki_jestO Bogu możemy wiedzieć to, co On sam nam objawił. Biblia twierdzi, że jest spisanym objawieniem od Boga. Czytamy w niej, że istnieje tylko jeden Bóg, w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. „Bóg jest duchem" (Jan 4:24) – nie można Go dotknąć lub zobaczyć. W Jezusie Chrystusie „stał się ciałem i zamieszkał wśród nas" (Jan 1:14).

Więcej… [Jaki jest Bóg?]
 
Czy istnieje reinkarnacja? PDF Drukuj Email

reinkarnacja

Wieczny Bóg w wyraźny sposób objawił, co się dzieje z człowiekiem po zakończeniu jego życia na ziemi. W Biblii czytamy: „Postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hebr. 9:27). Jako ludzie lubimy fantazjować na temat tego, jak może wyglądać życie pozagrobowe. Rozsądną rzeczą jest jednak oprzeć się nie na naszych wyobrażeniach, ale na tym, co przekazał nam Bóg, który – jako Stwórca – ma pełną wiedzę na ten temat.

Więcej… [Czy istnieje reinkarnacja?]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 3 4 > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Zobacz też

> Kurs biblijny "Nowe życie z Jezusem"
Nawrócenie, życie chrześcijańskie oraz biblijne prawdy wiary

> Czytelnia
Ewangelia, życie z Jezusem, drogowskazy

> O serwisie
Najczęstsze pytania, dotyczące serwisu.
O co chodzi?
Kim jesteście?
W co wierzycie?
etc

biblia_audiokurs_biblijnypytaniastrefa_mp3prezentacja


   www.jezus.pl
Jezus.pl