Fundamenty

Pytania o prawdę. Pytania o drogę.

 

Wokół Ewangelii

Pytania dotyczące nawrócenia i zbawienia.

 

Droga Jezusa

Pytania o życie 
Ewangelią.
Start Pytania
Pytania
Jak mogę zostać chrześcijaninem? PDF Drukuj Email

untitledNikt nie rodzi się chrześcijaninem.

Chrześcijaństwo nie jest dziedziczne, nie można go przekazać potomkom ani na nie zapracować. Biblia mówi: „jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz" (Rzym. 10:9).

Więcej… [Jak mogę zostać chrześcijaninem?]
 
Jak Bóg, który jest miłością, może posłać ludzi do piekła? PDF Drukuj Email

jak_bog_milosci_moze_mTo bardzo ważne pytanie, szczególnie dla człowieka, który zaczyna rozumieć, jak wielka jest Boża cierpliwość oraz miłość do nas. Warto też odwrócić to pytanie i mówić o tym, jak Bóg miłości może ocalić ludzi od piekła.

Najpierw jednak musimy odpowiedzieć sobie na inne ważne pytanie: Dlaczego sądzimy, że Bóg jest Bogiem miłości? Skąd się tego dowiedzieliśmy lub co doprowadziło nas do takiego wniosku?

Więcej… [Jak Bóg, który jest miłością, może posłać ludzi do piekła?]
 
Czy wszystkie religie prowadzą do Boga? PDF Drukuj Email

rc_czy_wszystkieW ostatnich latach upowszechnia się pogląd mówiący, że wszystkie religie prowadzą do Boga. Mówi się, że różne religie są po prostu różnymi ścieżkami prowadzącymi na tę samą górę, ostatecznie kończącymi się na tym samym szczycie. Brzmi logicznie.

Biblia jednak wyraźnie naucza, że to nie może być prawdą.
 

Więcej… [Czy wszystkie religie prowadzą do Boga?]
 
Jaki jest Bóg? PDF Drukuj Email

rc_jaki_jestO Bogu możemy wiedzieć to, co On sam nam objawił. Biblia twierdzi, że jest spisanym objawieniem od Boga. Czytamy w niej, że istnieje tylko jeden Bóg, w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. „Bóg jest duchem" (Jan 4:24) – nie można Go dotknąć lub zobaczyć. W Jezusie Chrystusie „stał się ciałem i zamieszkał wśród nas" (Jan 1:14).

Więcej… [Jaki jest Bóg?]
 
Czy istnieje reinkarnacja? PDF Drukuj Email

reinkarnacja

Wieczny Bóg w wyraźny sposób objawił, co się dzieje z człowiekiem po zakończeniu jego życia na ziemi. W Biblii czytamy: „Postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hebr. 9:27). Jako ludzie lubimy fantazjować na temat tego, jak może wyglądać życie pozagrobowe. Rozsądną rzeczą jest jednak oprzeć się nie na naszych wyobrażeniach, ale na tym, co przekazał nam Bóg, który – jako Stwórca – ma pełną wiedzę na ten temat.

Więcej… [Czy istnieje reinkarnacja?]
 
Czym jest grzech? PDF Drukuj Email

co_to_jest_grzech_mNie ma książki, strony internetowej lub bloga, który omawiałby problem grzechu tak gruntownie, jak Biblia. Na szczęście Biblia gruntownie omawia także kwestię rozwiązania problemu grzechu.

Grzech jest poważną sprawą, ponieważ oddziela nas od świętego Boga, który nie może tolerować zła. Zostaliśmy stworzeni jako istoty powołane do życia w społeczności z Bogiem, ale – łamiąc Jego przykazania – odrzuciliśmy Go i znaleźliśmy się z dala od Niego.

Więcej… [Czym jest grzech?]
 
Czy zmartwychwstanie Jezusa nie było mistyfikacją? PDF Drukuj Email

967211_magnifying_glassJeden z głównych autorów Nowego Testamentu, Paweł, powiedział, że jeśli Jezus nie zmartwychwstał, to nasze nauczanie jest daremne, daremna jest też nasza wiara (1 Kor 15:14-16).

To prawda: chrześcijaństwo opiera się na wierze w zmartwychwstanie historycznego Jezusa.

Więcej… [Czy zmartwychwstanie Jezusa nie było mistyfikacją?]
 
Czy można wierzyć we wszystko, o czym mówi Biblia? PDF Drukuj Email

rc_czy_moznaW Biblii znajdziesz przenośnie, symbole, listy, opowiadania, dialogi, księgi historyczne, a nawet słowa wypowiedziane przez szatana oraz ludzi sprzeciwiających się Bogu.

Mimo całej tej różnorodności, Biblia jest natchniona przez Boga i pożyteczna do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy i do wychowywania w sprawiedliwości.
 

Więcej… [Czy można wierzyć we wszystko, o czym mówi Biblia?]
 
Skąd mogę wiedzieć, czy Jezus naprawdę istniał? PDF Drukuj Email

jesus2Czy mówiąc o Jezusie jesteśmy zdani tylko na wiarę? Czy analizując źródła historyczne możemy dojść do wniosku, że Jezus z Nazaretu jest wielkim nieobecnym? Jak wyglądają fakty?

„Skąd mogę wiedzieć...?" to przegląd fascynujących dokumentów z pierwszych wieków naszej ery. Wnioski z ich analizy stanowią wyzwanie dla każdego szczerego poszukiwacza prawdy. Nie da się przejść obok nich obojętnie.

Więcej… [Skąd mogę wiedzieć, czy Jezus naprawdę istniał?]
 
Jak skończy się ten świat? PDF Drukuj Email

jak_skonczy_sie_mBiblia stawia sprawę jasno: świat nie skończy się w wyniku eksplozji nuklearnej, kolizji Ziemi z inną planetą lub na skutek jakiejś katastrofy naturalnej. O tym, kiedy zakończy się świat, zdecyduje Bóg.

Gdy Jezus przyszedł na ten świat po raz pierwszy, narodził się jako niemowlę, w stajni. Na końcu świata powróci, ale już nie jako dziecko, ale jako Król królów i Pan panów...

Więcej… [Jak skończy się ten świat?]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 3 4 > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Zobacz też

> Kurs biblijny "Nowe życie z Jezusem"
Nawrócenie, życie chrześcijańskie oraz biblijne prawdy wiary

> Czytelnia
Ewangelia, życie z Jezusem, drogowskazy

> O serwisie
Najczęstsze pytania, dotyczące serwisu.
O co chodzi?
Kim jesteście?
W co wierzycie?
etc

biblia_audioemail_lukaszakurs_biblijnypytaniastrefa_mp3prezentacja


   www.jezus.pl
Jezus.pl