Start
O serwisie PDF Drukuj Email

logo500Ten serwis powstał z powodu Jezusa. Autorów strony oraz zawartych na niej materiałów łączy jedno: w pewnym momencie naszego życia usłyszeliśmy Ewangelię, przyjęliśmy ją, a ona zmieniła nasze życie. Nie mogąc zachować jej dla siebie (Dz. Ap. 4:20), pragniemy dzielić się nią z innymi. Modlimy się, by zmieniła także Twoje życie.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA, DOTYCZĄCE SERWISU

O co chodzi? Jaki jest cel tego serwisu?

Stworzyliśmy ten serwis, aby podzielić się z Tobą tym, co dla nas najcenniejsze: Ewangelią o Jezusie. Ktoś kiedyś przekazał ją nam, dzięki czemu odkryliśmy życie i nadzieję (o istnieniu których wcześniej nawet nie wiedzieliśmy!). Dziś pragniemy przekazać ją Tobie.

Poznawszy ją, nie możesz pozostać wobec niej neutralny. Możesz ją przyjąć lub odrzucić. A wybór ten rozstrzygnie o Twoim życiu oraz o wieczności. Odpowiedź na Ewangelię jest więc najważniejszą rzeczą w życiu każdego człowieka.

Stworzyliśmy ten serwis wierząc, że być może właśnie Tobie pomoże on przyjąć Ewangelię i narodzić się na nowo (Jan 3:3).

Kim jesteście? W co wierzycie?

Serwis ten powstał dzięki inicjatywie, życzliwości i wsparciu osób z różnych ewangelicznych społeczności chrześcijańskich. Kościoły ewangeliczne są wspólnotami nawiązującymi do ideałów pierwszych chrześcijan i głoszącymi Ewangelię (stąd przymiotnik „ewangeliczny”). Ewangelia to Dobra Nowina, mówiąca, że Bóg okazał ludziom łaskę: posłał na ten świat swojego Syna, Jezusa Chrystusa, aby w naszym zastępstwie poniósł karę za grzechy (Jan 3:16).

Wierzymy, że Jego śmierć na krzyżu była najważniejszym wydarzeniem w historii. Dzięki niej każdy człowiek może pojednać się z Bogiem i otrzymać pewność przebaczenia grzechów oraz życia wiecznego (I Jan 5:11-13). Przyjąć ten Boży dar można jednak tylko osobiście (Dz. Ap. 16: 30-31). Jest to świadomy wybór każdego człowieka. Nie może być on odziedziczony po rodzicach, zastąpiony religijnymi obrzędami lub tzw. dobrym życiem (Gal. 2:16).

Wierzymy we wszystkie to (i tylko w to), co zostało objawione w Piśmie Świętym. Spoglądając wstecz, utożsamiamy się z ruchami i wspólnotami, które na przestrzeni wieków głosiły Ewangelię i konieczność powrotu do źródła. Bliskie są nam w szczególności ideały Reformacji oraz XVIII i XIX-wiecznych przebudzeń duchowych.

Jako redakcja serwisu podpisujemy się pod ewangelicznym wyznaniem wiary Razem Dla Ewangelii.

Operatorem serwisu jest wydawnictwo LOGOS MEDIA.

Czy jesteście Świadkami Jehowy?

Nie, nie mamy żadnych powiązań z Organizacją Świadków Jehowy. Jako chrześcijanie, pragniemy natomiast – zgodnie z nakazem naszego Pana (Dz. 1:8) – być świadkami Chrystusa wszędzie tam, gdzie nas pośle.

Czy ten serwis jest katolicki?

Nie, nie jesteśmy "serwisem katolickim", choć precyzyjna odpowiedź na to pytanie zależałaby od definicji katolickości. Określenie „katolicki” (gr. katholikós = powszechny) przez wiele wieków miało bowiem znaczenie różniące się od dominującego obecnie. Kilka słów komentarza z perspektywy biblijnej…

Duch Święty włącza do Kościoła Chrystusa wszystkich tych (i tylko tych), którzy świadomie nawracają się do Boga i przyjmują Ewangelię (I Kor. 12,13). Kościół jest więc powszechny (gr. katholikós) - należą do niego wszyscy uczniowie Chrystusa. W Nowym Testamencie nazwany jest on Ciałem Chrystusa, a sam Chrystus – Jego Głową (Kol 1:18). Jako uczniowie Jezusa jesteśmy częścią tego duchowego, powszechnego (gr. katholikós) Kościoła. W sensie biblijnym jesteśmy więc katolikami, nie jesteśmy natomiast powiązani z Kościołem rzymskokatolickim, starokatolickim, polskokatolickim etc.

Fajna inicjatywa, mogę jakoś pomóc?

Módl się, by Bóg wykorzystał tę skromną inicjatywę ku swojej chwale i ku zbawieniu ludzi. Możesz też promować nasz serwis, np. wstawiając link do niego w stopce swojego emaila lub wykorzystując nasze bannery. Jeśli masz jakieś inne pomysły/propozycje, napisz do nas, korzystając z formularza kontaktowego.

Czy mogę kopiować materiały z tego serwisu i zamieszczać na swojej stronie?

Kopiować, pobierać oraz swobodnie rozpowszechniać (pod warunkiem zachowania oryginalnej formy) można wszystkie publikacje wymienione w sekcji Pobierz lub zamieść na stronie. Pozostałe materiały publikujemy za pozwoleniem ich autorów. Mamy zgodę na wykorzystanie ich w serwisie Jezus.pl, ale nie możemy - w ich imieniu - udzielać zgody innym. Dlatego w sprawie publikacji ich w innych serwisach należy kontaktować się bezposednio z autorami.

Czy mogę zamieścić w tym serwisie reklamę?

Przykro nam, ale przyjęliśmy zasadę, że nie zamieszamy reklam do zewnętrznych stron, niepowiązanych z naszym serwisem. Pragniemy, by czytelnicy mogli w pełni skupić się na zawartych w serwisie treściach, dlatego nie chcemy, by Jezus.pl zamienił się w platformę informacyjno-promocyjną :-)

Jak mogę się z wami skontaktować?

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego.

Czy możecie opublikować mój artykuł/utwór?

Jesteśmy wdzięczni za nadsyłane materiały. Zapoznajemy się z wszystkimi, publikujemy jednak tylko wybrane. Jeśli jesteś autorem chrześcijańskiego artykułu, utworu, wideoklipu lub masz prawa autorskie do jakiegoś innego materiału, napisz do nas, korzystając z formularza kontaktowego.

Mam kilka pytań dotyczących wiary, z kim mógłbym porozmawiać?

Odpowiedzi na wiele pytań można znaleźć w dziale Czytelnia oraz Pytania. Nic nie zastąpi jednak osobistego spotkania i bezpośredniej rozmowy. Napisz do nas, jesli chciałbys otrzymać adresy społeczności chrześcijańskich w Twojej okolicy.

 

   www.jezus.pl
Jezus.pl