Start
Materiały ewangelizacyjne PDF Drukuj Email

Broszury, traktaty, książki, multimedia z przesłaniem Ewangelii

Dzielenie się Dobra Nowiną z innymi jest naturalnym pragnieniem każdego chrześcijanina. Ci, którzy usłyszeli i przyjęli Ewangelię, po prostu nie są w stanie zachować jej dla siebie.

Najskuteczniejszymi narzędziami ewangelizacji są oczywiście nasze słowa i czyny, będące świadectwem wiary. W wielu sytuacjach pomocne są jednak różnego rodzaju narzędzia ewangelizacyjne - dobre broszury, książki i multimedia przedstawiające drogę zbawienia.

Oto mini-przewodnik po najciekawszych, dostępnych na naszym rynku materiałach ewangelizacyjnych oferowanych przez różnych wydawców. Mamy nadzieję, że pomoże ci on odkryć wartościowe narzędzia ewangelizacyjne, a – co za tym idzie – ułatwi dzielenie się z innymi Dobrą Nowina o zbawieniu w Jezusie.

 

BROSZURY I TRAKTATY EWANGELIZACYJNE


Co to znaczy być chrześcijaninem?
Chrześcijaństwo to obecnie termin bardzo szeroki - mamy chrześcijańskie wartości, chrześcijańskie partie polityczne, ogromną ilość kościołów. By dowiedzieć się, co to w rzeczywistości znaczy "być chrześcijaninem", trzeba powrócić do korzeni, do Pisma Świętego.
Zamów

Dzień po dniu
Ulotka zawierająca wersety biblijne na każdy dzień tygodnia. Publikacja często wykorzystywana w służbie duszpasterskiej.
Zamów

Dzień rozrachunku
Co zrobisz, gdy nadejdzie dzień rozrachunku? Chrystus przestrzega, że prawdziwe życie nie zależy od stanu konta bankowego.
Zamów

jezus-spotkania

Jezus: Spotkania
Broszura przedstawia ewangeliczny zapis spotkań różnych ludzi z Jezusem. Ci, którzy się z nim zetknęli, już nigdy nie byli tacy sami - ich życie uległo radykalnej przemianie. Idealny prezent dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o tym, kim był Jezus.
Zamów

Którędy do Boga
Czy wszystkie religie prowadzą do Boga? Broszura odpowiada na cztery pytania: Kim jest Bóg? Kim jest człowiek? Czym jest grzech? Kim jest Jezus Chrystus?
Zamów

Załóżmy, że...
Opowiedziana przez Jezusa przypowieść o Bogu Ojcu, który zawsze czeka na człowieka. Podobnie jak syn marnotrawny, możemy wrócić do Boga, by znaleźć Jego miłość i przebaczenie.
Zamów 

 

KSIĄŻKI Z PRZESŁANIEM EWANGELII


Dlaczego mamy wierzyć? - Roger Carswell
Odpowiedzi na istotne pytania dotyczące wiary. Książka wskazuje sedno Ewangelii i koncentruje się na Jezusie jako jedynej drodze do Boga. Autor prezentuje podstawy chrześcijaństwa w przystępny, ciekawy sposób, używając życiowych przykładów i odwołując się do swoich osobistych doświadczeń.
Zamów 

Jezus ukrzyżowany za mnie - Paul Tucker
Jakie mamy opcje do wyboru? Możemy żyć tak, jakby nic się nie wydarzyło. Możemy to odrzucić i ponieść konsekwencje wynikające z odpowiedzialności za nasz własny grzech. Ale możemy też przyjąć Ewangelię i zacząć żyć w oparciu o nową podstawę, na której dokonuje się rozprawa z naszą grzeszną naturą i staje się możliwe przebaczenie grzechów.
Zamów 

Kurs biblijny "Nowe życie z Jezusem" - Manfred Röseler
Kurs "Nowe życie z Jezusem" jest doskonałą pomocą zarówno dla osób rozpoczynających swe chrześcijańskie życie, jak i tych, które chcę przypomnieć sobie podstawowe wiadomości, usystematyzować poglądy w niektórych kwestiach. Jest odpowiednim materiałem do pracy indywidualnej jak również w grupie. Składa się z 24 lekcji (pierwsze trzy poświęcone są nawróceniu, nowemu narodzeniu oraz pewności zbawienia).
Zamów

sprawa-chrystusa-lee-strobel

Sprawa Chrystusa - Lee Strobel
Zadanie: ustalić, czy istnieje wiarygodny materiał dowodowy rozstrzygający odwieczny spór o to, czy Jezus z Nazaretu rzeczywiście jest Synem Bożym. Dziennikarskie dochodzenie prowadzi Lee Strobel, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Yale, zdobywcy wielu nagród jako redaktor działu prawnego Chicago Tribune, wychowany jako ateista.
Zamów

Pojednanie z Bogiem - John Blanchard
Prosta, bezpośrednia prezentacja Ewangelii o zbawieniu w Jezusie Chrystusie, ukazująca sposób, w jaki osoba szczerze poszukująca Boga, może Go odnaleźć.
Zamów

Za ostatnim uderzeniem serca - Mark Cahil 
Twoje życie to podróż, która się kiedyś skończy. Czy to, co jest na ziemi, to wszystko? Czy jest tylko to życie i nic więcej? Po co tu w ogóle jesteśmy? W książce tej znajdują się odpowiedzi na powyższe pytania. Mark Cahill przedstawia je w logiczny, interesujący i bezpośredni sposób.
Więcej 

Zasadnicze pytania - John Blanchard
Kim jestem? Dokąd zmierzam? Czy życie ma cel? Czy Bóg istnieje? Czy mogę Go poznać i doświadczyć w moim życiu Jego mocy? Jeśli tak, w jaki sposób? "Zasadnicze pytania" odpowiadają na te ważne pytania i czynią to w prosty, jasny i bezpośredni sposób.
Zamów

Podróż. Jak żyć wiarą w wątpiącym świecie - Billy Graham
Fascynująca opowieść o życiu odnalezionym, o odkryciu wiary jako drogi przez życie, o radości i sile, jaką wiara może dać. Graham pokazuje, jak radzić sobie z pokusami, niszczącymi nałogami i rozczarowaniami, które spotykają nas w życiu.
Zamów

 

EWANGELIA W MULTIMEDIACH


bog-cudowBóg cudów - DVD
Zapierająca dech w piersiach podróż po widzialnych i niewidzialnych wspaniałościach Bożego stworzenia. Opowiada również o jednym z najwspanialszych Bożych cudów – darze zbawienia i odkupienia życia!
Zamów / Oglądaj on-line

Chrześcijaństwo po prostu - C.S. Lewis, audiobook
Audiobook autora „Opowieści z Narni" — dla tych, którzy chcą wierzyć, ale przeszkadza im w tym intelekt. Autor w logiczny sposób wyjaśniania rozmaite „sprzeczności" oraz kontrowersyjne kwestie, skupiając się na istocie Ewangelii.
Zamów 

Jezus - DVD
Kim naprawdę był Jezus Chrystus? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić John Heyman, znany i ceniony producent filmowy, w ukończonym w 1979 roku obrazie „JEZUS", pełnometrażowym filmie opartym na Ewangelii Łukasza.
Zamów / Oglądaj on-line
Zamów / Oglądaj on-line 

Jezus.pl
Strona z przesłaniem Ewangelii. W serwisie znajdziesz między innymi: czytelnię, multimedia, Biblię audio oraz odpowiedzi na ważne pytania.
Zobacz 

Słowo dnia
Serwis umożliwiający emailową prenumeratę wersetów z Pisma Świętego. Wraz z cytatem można otrzymywać (opcja) krótkie komentarze, pomocne w praktycznym zastosowaniu wersetu. Dodatkowo ciekawe listy tematyczne.
Zobacz 

Słowa zmieniające życie
Serwis umożliwiający subskrypcję fragmentów z Biblii z możliwością określenia częstotliwości wysyłki. Dodatkowo: chrześcijańskie e-kartki, tapety na pulpit oraz e-plakaty.
Zobacz

 

 

 

   www.jezus.pl
Jezus.pl