Start Czytelnia Drogowskazy
Drogowskazy
Gdzie spędzisz wieczność? PDF Drukuj Email

jcr_gdzie_sBiblia jasno naucza, że stan, w jakim wstaniemy „na dźwięk ostatniej trąby", będzie taki sam, jak w chwili naszej śmierci.

Nie ma pokuty w grobie. Nie ma tam nawrócenia. Teraz jest czas, by uwierzyć w Chrystusa i uchwycić się życia wiecznego. Teraz jest czas, by zwrócić się z ciemności do światłości. Jeśli opuścimy ten świat bez nawrócenia i wiary w Chrystusa, to odkryjemy, że lepiej byłoby nam w ogóle się nie narodzić.

Więcej… [Gdzie spędzisz wieczność?]
 
Życiowy drogowskaz PDF Drukuj Email

jcr_zyciowyMoże nauczyć cię wszystkiego, co powinieneś wiedzieć i w co powinieneś wierzyć; wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dostąpić zbawienia. Może pokazać ci ciebie samego – jako grzesznika. Może pokazać ci Boga – w całej Jego świętości. Może też pokazać ci Pana Jezusa Chrystusa – jedynego, który może pogodzić cię z Bogiem. Może pokazać ci, jak żyć, aby podobać się Bogu. Może nauczyć cię, jak wytrwać w trudnościach i jak – bez strachu – myśleć o śmierci oraz nadchodzącym sądzie. Może pocieszyć cię, gdy jest ci smutno. Może dać ci siłę, gdy jesteś słaby. Może strzec cię od zła, gdy jesteś wśród ludzi, i mówić do ciebie, gdy jesteś sam. Biblia.

Więcej… [Życiowy drogowskaz]
 
Film twojego życia PDF Drukuj Email

ftz_178

Wyobraź sobie, że siadasz w kinowym fotelu, aby obejrzeć film twojego życia. Jak by wyglądał? Jaki byłby jego koniec?

„Film twojego życia" zachęca do spojrzenia na życie z perspektywy wieczności.

Zachęca do szukania Boga TERAZ, póki mamy taką możliwość!

Więcej… [Film twojego życia]
 
Czy jesteś bogaty? PDF Drukuj Email

cjb_178Można doskonale zaplanować swoje życie, a jednocześnie zapomnieć o tym, co najważniejsze.

„Czy jesteś bogaty?" to – opowiedziana przez Jezusa – historia człowieka, który myślał, że odnosi sukces. W rzeczywistości jednak zmierzał ku katastrofie. Historia ta stanowi ostrzeżenie przed najbardziej tragiczną w skutkach pomyłką, jaką może popełnić człowiek.

Więcej… [Czy jesteś bogaty?]
 
Powiedzieli o Jezusie PDF Drukuj Email

powiedzieli_o_jezusiePrzez wieki Jezus był na ustach wielu ludzi. Fascynował, przyciągał uwagę, zdumiewał, a niekiedy budził gwałtowny sprzeciw. Podobnie jest dziś.

Co sprawia, że ludzie – nawet nie będący chrześcijanami – wciąż interesują się Jego osobą? Dlaczego tak trudno być wobec Niego obojętnym? Zobacz, co znani ludzie powiedzieli o Jezusie na przestrzeni minionych stuleci. Jaki obraz wyłania się z tych wypowiedzi? Która jest ci najbliższa?

Więcej… [Powiedzieli o Jezusie]
 
Co się dzieje po śmierci? PDF Drukuj Email

bg_co_2Obecnie na tej planecie żyją miliardy ludzi. W ciągu stu lat prawie wszyscy z nich umrą. Ich ciała będą bez czucia, lecz co się stanie z ich duszami – zasadniczą i wieczną cząstką życia?

To wielka tajemnica. Co odchodzi, gdy człowiek umiera? Dokąd idzie ta brakująca cząstka?

Więcej… [Co się dzieje po śmierci?]
 
Wielki podział PDF Drukuj Email

jcr_wielki_podzialBiblia mówi o piekle, a nikt nie powiedział o nim więcej niż Pan Jezus Chrystus. Nie możemy więc milczeć. Ostrzeganie ludzi przed niebezpieczeństwem jest naszym obowiązkiem. Gdy pali się czyjś dom, naszym obowiązkiem jest krzyczeć: „Pali się!".

Strzeż się fałszywych poglądów na ten temat. Strzeż się tworzenia własnego boga – boga miłości, ale nie świętości; boga, który – gdy nadejdzie wieczność – nie oddzieli dobra od zła. Taki bóg jest tylko twoim wynalazkiem. On nie istnieje. To nie jest Bóg Biblii.

Więcej… [Wielki podział]
 
Gdyby PDF Drukuj Email

krzyz776Gdyby Bóg spostrzegł, że nasza największa potrzeba dotyczy ekonomii, posłałby nam ekonomistę. Gdyby zaobserwował, że najbardziej potrzebujemy rozrywki, posłałby nam komika lub artystę.

Gdyby zauważył, że naszą największą potrzebą jest stabilizacja polityczna, posłałby nam polityka. Gdyby sądził, że najbardziej potrzeba nam zdrowia, posłałby nam lekarza.

Więcej… [Gdyby]
 
Kim jestem? PDF Drukuj Email

wieczoremI stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich (Rdz 1:27).

Kim jestem? Kim jest człowiek? Każdy w jakiś sposób odpowiada na to pytanie. Każdy człowiek ma bowiem pewien obraz siebie. Istnieje więc bardzo dużo odpowiedzi. Warto chwilę zastanowić się nad tymi najczęstszymi.

Więcej… [Kim jestem?]
 
Bóg dobrze myśli o tobie! PDF Drukuj Email

moloCo on o mnie myśli? – oto jest pytanie zadawane nie tylko przez dziewczynę zainteresowaną konkretnym chłopakiem, ale także nurtujące ludzi w wielu innych okolicznościach i sytuacjach.

Zazwyczaj nie jest nam obojętne to, co ludzie o nas myślą. Pytamy, słuchamy, reagujemy, odpieramy ataki, wyjaśniamy, dziękujemy za miłe słowa. Obchodzi nas nawet to, co myślą o nas nasi przeciwnicy.

Więcej… [Bóg dobrze myśli o tobie!]
 
Nowe narodzenie - czym jest i dlaczego jest konieczne? PDF Drukuj Email

roslina2Jedną z najistotniejszych prawd, które odnajdujemy w Biblii, kiedy uczciwie podchodzimy do jej tekstu, jest konieczność doświadczenia w trakcie naszego życia, gdzieś pomiędzy kołyską, a grobem, duchowej przemiany – przemiany serca. Innymi słowy – musimy się na nowo narodzić.

W biblijnym tekście, który o tym mówi, Jezus oznajmia, że jeśli ktoś nie narodzi się na nowo, nie ujrzy Królestwa Bożego.

Więcej… [Nowe narodzenie - czym jest i dlaczego jest konieczne?]
 
Czy narodziłeś się na nowo? PDF Drukuj Email

liscieJest to jedno z najważniejszych pytań w życiu. Jezus Chrystus powiedział: „Jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego" (Jana 3:3).

Nie wystarczy powiedzieć: „Należę do Kościoła; zakładam, że jestem chrześcijaninem". Tysiące nominalnych chrześcijan nie przejawia żadnej z podanych w Biblii oznak nowego narodzenia – wiele z nich wymieniono w Pierwszym Liście Jana.

Więcej… [Czy narodziłeś się na nowo?]
 
Zbawiająca historia PDF Drukuj Email

bibliaJeśli wierzymy w Chrystusa, mamy wspaniałą historię. Historię, bez której nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy.

Historię zbawiennych wydarzeń Boga w dziejach ludzkości i całego stworzonego świata, dokonanych dla nas. Historię, która upewnia nas w tym, że Bóg jest wierny swojemu odwiecznemu zamierzeniu – gdyż cały ten plan zbawienia i nasze w nim miejsce wynika z Bożych decyzji podjętych jeszcze sprzed założenia świata (Ef 1:4).

Więcej… [Zbawiająca historia]
 
Staraj się wejść PDF Drukuj Email

drzwiPewien człowiek zadał niegdyś pytanie Panu Jezusowi Chrystusowi: „Panie, czy tylko niewielu będzie zbawionych?".

Odpowiedź Pana Jezusa jest bardzo ważna. Powiedział On: „Starajcie się wejść przez wąską bramę, gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, ale nie będą mogli" (Łuk. 13:24).

Więcej… [Staraj się wejść]
    www.jezus.pl
Jezus.pl