Ewangelia

Przesłanie, które może radykalnie zmienić
Twoje życie.

 

Życie z Jezusem

Chrześcijaństwo.
Na co dzień, na serio.

 

Drogowskazy

Punkty orientacyjne.
Pomogą Ci znaleźć drogę.
Start Czytelnia
Czytelnia
Gdzie spędzisz wieczność? PDF Drukuj Email

jcr_gdzie_sBiblia jasno naucza, że stan, w jakim wstaniemy „na dźwięk ostatniej trąby", będzie taki sam, jak w chwili naszej śmierci.

Nie ma pokuty w grobie. Nie ma tam nawrócenia. Teraz jest czas, by uwierzyć w Chrystusa i uchwycić się życia wiecznego. Teraz jest czas, by zwrócić się z ciemności do światłości. Jeśli opuścimy ten świat bez nawrócenia i wiary w Chrystusa, to odkryjemy, że lepiej byłoby nam w ogóle się nie narodzić.

Więcej… [Gdzie spędzisz wieczność?]
 
Najbogatsi ludzie na ziemi PDF Drukuj Email

jcr_najbogatsiPrawdziwi chrześcijanie są „dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa". Słowa te mówią o wspaniałych perspektywach, jakie mają wszystkie Boże dzieci. Jeśli wiele znaczy fakt, że ktoś jest dziedzicem bogatego człowieka na ziemi, o ileż większe znaczenie będzie miało to, że ktoś jest synem i dziedzicem Króla królów! Ale chrześcijanie są też „współdziedzicami Chrystusa". Będą mieli udział w jego majestacie i chwale, kiedy wraz z nim zostaną wywyższeni. Nie jest to przywilej dla niektórych chrześcijan, ale dla wszystkich dzieci Bożych!

Więcej… [Najbogatsi ludzie na ziemi]
 
Życiowy drogowskaz PDF Drukuj Email

jcr_zyciowyMoże nauczyć cię wszystkiego, co powinieneś wiedzieć i w co powinieneś wierzyć; wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dostąpić zbawienia. Może pokazać ci ciebie samego – jako grzesznika. Może pokazać ci Boga – w całej Jego świętości. Może też pokazać ci Pana Jezusa Chrystusa – jedynego, który może pogodzić cię z Bogiem. Może pokazać ci, jak żyć, aby podobać się Bogu. Może nauczyć cię, jak wytrwać w trudnościach i jak – bez strachu – myśleć o śmierci oraz nadchodzącym sądzie. Może pocieszyć cię, gdy jest ci smutno. Może dać ci siłę, gdy jesteś słaby. Może strzec cię od zła, gdy jesteś wśród ludzi, i mówić do ciebie, gdy jesteś sam. Biblia.

Więcej… [Życiowy drogowskaz]
 
Żądanie Jezusa: Musisz się na nowo narodzić PDF Drukuj Email

jp_musiszNie potrzebujesz moralnej poprawy starego „ja". Nowe życie – oto, czego potrzebuje cały świat. Jest to radykalna i nadnaturalna przemiana, która nie leży w naszej mocy. Martwi nie mogą sami siebie ożywić. Musimy narodzić się na nowo – „nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga" (J 1:13). Tego właśnie żąda Pan Jezus od świata.

Więcej… [Żądanie Jezusa: Musisz się na nowo narodzić]
 
Rodzina Boża PDF Drukuj Email

jcr_rodzinaNikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości ziemskich rodzin. „Nie wiemy, co dzień może przynieść" (Przyp. 27:1). Lecz Boża rodzina jest inna, bo jej przyszłość jest pewna. Co więcej, także dobra i szczęśliwa.

Jednego dnia wszyscy członkowie Bożej rodziny zostaną bezpiecznie zabrani do domu. Na ziemi są rozproszeni, poddani próbom i sprawdzani przez nieszczęścia. Jednak żaden z nich nie zginie (Jan. 10:28). Każdy z nich bezpiecznie dotrze do domu.

Więcej… [Rodzina Boża]
 
Żądanie Jezusa: Upamiętaj się PDF Drukuj Email

jp_umapmietaj_sieNikt nie jest zwolniony z obowiązku upamiętania się - każdy musi upamiętać się. Nie można tego odwlekać. Pan Jezus powiedział: „Jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy podobnie poginiecie".

Co miał na myśli, mówiąc „poginiecie"? To, że ostateczny sąd Boży spadnie na tych, którzy się nie upamiętają.

Więcej… [Żądanie Jezusa: Upamiętaj się]
 
Ślady na piasku PDF Drukuj Email

slady_na_piaskuWe śnie szedłem brzegiem morza z Panem
oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mego życia.

Po każdym z minionych dni zostawały na piasku
dwa ślady - mój i Pana.
 

Więcej… [Ślady na piasku]
 
Co to znaczy być chrześcijaninem? PDF Drukuj Email

question_4Chrześcijanin idzie za Jezusem. Czy jesteś chrześcijaninem?

Odpowiedz na to pytanie w najgłębszych zakamarkach twojego umysłu i serca. Udziel jednak takiej odpowiedzi, z którą będziesz gotowy żyć całą wieczność. Nie zadowalaj się inną odpowiedzią niż tą, która przyniesie ci pociechę w chwili śmierci i bezpieczeństwo w dniu sądu.

Więcej… [Co to znaczy być chrześcijaninem?]
 
Czy jesteś prawdziwym chrześcijaninem? PDF Drukuj Email

krzyz777Poniższy artykuł pomaga odpowiedzieć na dość prowokujące pytanie: Czy jesteś prawdziwym chrześcijaninem?

Obala rozpowszechnione mity dotyczące chrześcijaństwa, wyjaśniając, że wiara w Boga, chodzenie do kościoła, modlitwa, moralne życie, czytanie Biblii i mówienie o Chrystusie nie czynią nikogo chrześcijaninem. Jednocześnie pokazuje, w jaki sposób – w świetle Biblii – człowiek może zostać uczniem Chrystusa.

Więcej… [Czy jesteś prawdziwym chrześcijaninem?]
 
Do ciebie PDF Drukuj Email

dcb_178Kim jesteśmy? Jaki jest sens życia? Co nas czeka? „Do Ciebie" to list zachęcający do refleksji nad najważniejszymi pytaniami.

Wielu ludzi odsuwa je na dalszy plan i nie zajmuje się nimi. Czy ty także przeżyjesz życie, nie zastanawiając się nad jego sensem? A może – zanim będzie za późno – poszukasz odpowiedzi?

Więcej… [Do ciebie]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 3 4 > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Zobacz też

> Kurs biblijny "Nowe życie z Jezusem"
Nawrócenie, życie chrześcijańskie oraz biblijne prawdy wiary

> Podróż przez Biblię
Plan czytania Pisma Świętego na 365 dni

> Odpowiedzi
na ważne pytania
Biblia, zbawienie, prawdy wiary, życie, kościół, wiara i rozum

biblia_audioemail_lukaszakurs_biblijnypytaniastrefa_mp3prezentacja


   www.jezus.pl
Jezus.pl