Ewangelia

Przesłanie, które może radykalnie zmienić
Twoje życie.

 

Życie z Jezusem

Chrześcijaństwo.
Na co dzień, na serio.

 

Drogowskazy

Punkty orientacyjne.
Pomogą Ci znaleźć drogę.
Start Czytelnia
Czytelnia
Wyzbądź się FOMO PDF Drukuj Email

fomo 1FOMO to chwytliwy akronim od słów „fear of missing out", oznaczających "lęk przed tym, że coś nas ominie".

Zgodnie z definicją z Urban Dictionary, jest to „stan umysłowego lub emocjonalnego napięcia wywołany lękiem przed tym, że coś osobę ominie; kompulsywne martwienie się, że może jej umknąć jakaś okazja lub atrakcyjne wydarzenie".

Więcej… [Wyzbądź się FOMO]
 
Gdzie spędzisz wieczność? PDF Drukuj Email

jcr_gdzie_sBiblia jasno naucza, że stan, w jakim wstaniemy „na dźwięk ostatniej trąby", będzie taki sam, jak w chwili naszej śmierci.

Nie ma pokuty w grobie. Nie ma tam nawrócenia. Teraz jest czas, by uwierzyć w Chrystusa i uchwycić się życia wiecznego. Teraz jest czas, by zwrócić się z ciemności do światłości. Jeśli opuścimy ten świat bez nawrócenia i wiary w Chrystusa, to odkryjemy, że lepiej byłoby nam w ogóle się nie narodzić.

Więcej… [Gdzie spędzisz wieczność?]
 
Najbogatsi ludzie na ziemi PDF Drukuj Email

jcr_najbogatsiPrawdziwi chrześcijanie są „dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa". Słowa te mówią o wspaniałych perspektywach, jakie mają wszystkie Boże dzieci. Jeśli wiele znaczy fakt, że ktoś jest dziedzicem bogatego człowieka na ziemi, o ileż większe znaczenie będzie miało to, że ktoś jest synem i dziedzicem Króla królów! Ale chrześcijanie są też „współdziedzicami Chrystusa". Będą mieli udział w jego majestacie i chwale, kiedy wraz z nim zostaną wywyższeni. Nie jest to przywilej dla niektórych chrześcijan, ale dla wszystkich dzieci Bożych!

Więcej… [Najbogatsi ludzie na ziemi]
 
Życiowy drogowskaz PDF Drukuj Email

jcr_zyciowyMoże nauczyć cię wszystkiego, co powinieneś wiedzieć i w co powinieneś wierzyć; wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dostąpić zbawienia. Może pokazać ci ciebie samego – jako grzesznika. Może pokazać ci Boga – w całej Jego świętości. Może też pokazać ci Pana Jezusa Chrystusa – jedynego, który może pogodzić cię z Bogiem. Może pokazać ci, jak żyć, aby podobać się Bogu. Może nauczyć cię, jak wytrwać w trudnościach i jak – bez strachu – myśleć o śmierci oraz nadchodzącym sądzie. Może pocieszyć cię, gdy jest ci smutno. Może dać ci siłę, gdy jesteś słaby. Może strzec cię od zła, gdy jesteś wśród ludzi, i mówić do ciebie, gdy jesteś sam. Biblia.

Więcej… [Życiowy drogowskaz]
 
Żądanie Jezusa: Musisz się na nowo narodzić PDF Drukuj Email

jp_musiszNie potrzebujesz moralnej poprawy starego „ja". Nowe życie – oto, czego potrzebuje cały świat. Jest to radykalna i nadnaturalna przemiana, która nie leży w naszej mocy. Martwi nie mogą sami siebie ożywić. Musimy narodzić się na nowo – „nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga" (J 1:13). Tego właśnie żąda Pan Jezus od świata.

Więcej… [Żądanie Jezusa: Musisz się na nowo narodzić]
 
Rodzina Boża PDF Drukuj Email

jcr_rodzinaNikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości ziemskich rodzin. „Nie wiemy, co dzień może przynieść" (Przyp. 27:1). Lecz Boża rodzina jest inna, bo jej przyszłość jest pewna. Co więcej, także dobra i szczęśliwa.

Jednego dnia wszyscy członkowie Bożej rodziny zostaną bezpiecznie zabrani do domu. Na ziemi są rozproszeni, poddani próbom i sprawdzani przez nieszczęścia. Jednak żaden z nich nie zginie (Jan. 10:28). Każdy z nich bezpiecznie dotrze do domu.

Więcej… [Rodzina Boża]
 
Żądanie Jezusa: Upamiętaj się PDF Drukuj Email

jp_umapmietaj_sieNikt nie jest zwolniony z obowiązku upamiętania się - każdy musi upamiętać się. Nie można tego odwlekać. Pan Jezus powiedział: „Jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy podobnie poginiecie".

Co miał na myśli, mówiąc „poginiecie"? To, że ostateczny sąd Boży spadnie na tych, którzy się nie upamiętają.

Więcej… [Żądanie Jezusa: Upamiętaj się]
 
Ślady na piasku PDF Drukuj Email

slady_na_piaskuWe śnie szedłem brzegiem morza z Panem
oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mego życia.

Po każdym z minionych dni zostawały na piasku
dwa ślady - mój i Pana.
 

Więcej… [Ślady na piasku]
 
Co to znaczy być chrześcijaninem? PDF Drukuj Email

question_4Chrześcijanin idzie za Jezusem. Czy jesteś chrześcijaninem?

Odpowiedz na to pytanie w najgłębszych zakamarkach twojego umysłu i serca. Udziel jednak takiej odpowiedzi, z którą będziesz gotowy żyć całą wieczność. Nie zadowalaj się inną odpowiedzią niż tą, która przyniesie ci pociechę w chwili śmierci i bezpieczeństwo w dniu sądu.

Więcej… [Co to znaczy być chrześcijaninem?]
 
Czy jesteś prawdziwym chrześcijaninem? PDF Drukuj Email

krzyz777Poniższy artykuł pomaga odpowiedzieć na dość prowokujące pytanie: Czy jesteś prawdziwym chrześcijaninem?

Obala rozpowszechnione mity dotyczące chrześcijaństwa, wyjaśniając, że wiara w Boga, chodzenie do kościoła, modlitwa, moralne życie, czytanie Biblii i mówienie o Chrystusie nie czynią nikogo chrześcijaninem. Jednocześnie pokazuje, w jaki sposób – w świetle Biblii – człowiek może zostać uczniem Chrystusa.

Więcej… [Czy jesteś prawdziwym chrześcijaninem?]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 3 4 > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Zobacz też

> Kurs biblijny "Nowe życie z Jezusem"
Nawrócenie, życie chrześcijańskie oraz biblijne prawdy wiary

> Podróż przez Biblię
Plan czytania Pisma Świętego na 365 dni

> Odpowiedzi
na ważne pytania
Biblia, zbawienie, prawdy wiary, życie, kościół, wiara i rozum

biblia_audiokurs_biblijnypytaniastrefa_mp3prezentacja


   www.jezus.pl
Jezus.pl