Start Biblia Kurs biblijny Cichy czas - czytanie Słowa Bożego i rozmowa z Bogiem
Cichy czas - czytanie Słowa Bożego i rozmowa z Bogiem PDF Drukuj Email

cichy_mWszyscy ludzie, którzy byli w szczególny sposób używani przez Boga, pielęgnowali silną i żywą społeczność z Nim. Bardzo ważnym składnikiem takiej społeczności jest cichy czas. "Cichy czas" to czas spędzany każdego dnia z Bogiem. Chociaż Biblia nie zawiera tego określenia, to jednak mówi, że Bóg pragnie, abyśmy wyznaczali sobie czas na społeczność z Nim.

O Panie, słyszysz mój głos od rana,
od rana przedstawiam Ci prośby i czekam.

Ps. 5,4 (BT)

Poniższa lekcja jest częścią kursu biblijnego "Nowe życie z Jezusem".

cichy

 

Nowe życie z Jezusem było głównym tematem nauczania apostołów. Czytając Dzieje Apostolskie i Listy Nowego Testamentu, widzimy apostołów nauczających o Jezusie jako o posłanym przez Boga Zbawicielu świata. Ich przesłanie jest następujące: Ludzie zasłużyli na potępienie, ale Chrystus wziął na siebie ich winę i umarł, ponosząc należną im karę. Bóg wskrzesił Go do życia, potwierdzając, że przyjął Jego zastępczą ofiarę za grzech. Od tej pory każdy, kto nawróci się do Boga i uzna Jezusa za swego Zbawiciela, zostanie zbawiony - pojednany z Bogiem i obdarzony nowym życiem.

To nowe, cudowne życie jest tematem tego kursu. Z poszczególnych lekcji, dowiesz się, jak pojednać się z Bogiem, jak osiągnąć pewność zbawienia, jak wzrastać duchowo oraz jak prowadzić życie podobające się Bogu!

Treść wszystkich lekcji jest oparta na Biblii.


   www.jezus.pl
Jezus.pl